Nová squash sezona, plány a omezení

V září odstartovala nová squashová sezóna. Hned první turnaj nás čekal v Čimicích, kde jsem byla nasazená jako číslo dvě. Z horní části pavouku šla Anna Serme. O 14 dní později se konal turnaj na Strahově. Kde Anička chyběla a byla jsem tedy nasazena na pozici jedna.. Po dlouhé době jsem absolvovala i racketlonový turnaj.. Jaká byla příprava? Jaké jsou plány dál? A jak dopadly turnaje?

Oba turnaje byly rozhodně těžké. O to víc jsem si je užila. Však to znáte, ráda běhám 🙂 A zaběhala jsem si opravdu dost.

Na prvním turnaji jsem se k Aničce do finále probojovala přes Natálku Babjukovou 3:1 a Terku Svobodovou 3:1. S Annou jsme pak bojovaly do posledního dechu a ačkoli jsem vedla 9:2 v pátém setu, nakonec jsem vítězství na svou stranu dotáhnout nedokázala. Co se stalo, to netuším.. Cítila jsem se „na koni“, fyzicky nahoře, psychicky taktéž. A najednou jsem prohrála 🙂 Stane se. Přesto jsem si zápas moc užila a ani příliš nesmutnila.. I když, krucipísek, byl to kousek 🙂

Na druhém turnaji na Strahově jsem si ve čtvrtfinále zahrála s Denisou Peleškovou, která si mě první set vodila z rohu do rohu a než jsem se probrala, prohrála jsem první set. Pak už se ale zápas odehrával v mé režii. Poté jsem si znovu zopakovala zápas s Natálkou Babjukovou. I tentokrát jsem po vyrovnané bitvě 3:2 postoupila do finále, kde jsem si zahrála s Olgou Kolářovou. Finále už mi vyšlo hladčeji 3:0.

Po více, jak roce, jsem se objevila i na racketlonovém turnaji, jehož disciplíny jsem postupně znovu zařadila do kalendáře 🙂 Na první pokud to nebylo vůbec špatné. Prohrála jsem hned ve druhém kole s naší českou chlapskou jedničkou a další zápasy již dokázala vyhrát a skončila tak celkově pátá mezi muži. Bylo to hodně fajn se zas ocitnout na komplexní racketlonové půdě 🙂

Vzhledem k tomu, že momentálně už není squash moje sportovní priorita, vrhla jsem se na zlepšování ostatních pohybových aktivit, které jsem poslední dva roky hodně omezovala – racketlon, badminton, parkour/freerunning, indoor surfing, běhání. A otevřela jsem i více lekcí pro klienty. Tudíž squash aktuálně hraji jen 1-2x týdně, a tak jsem takové výsledky moc nečekala. Ale pravdou je, že o kondičku se stále můžu se spolehlivostí opřít, což je velké plus 🙂

Bohužel aktuálně bojuji také s patní ostruhou, takže celkově není příprava úplně ideální, ale těším se na další výzvy, turnaje a možnosti, které se budou otevírat. V nejbližších víkendech mě ještě čeká nějaký zápas squashové extraligy, racketlon v Litomyšli, Kilpi trail running, Gladiator Race, a první surfingový závod.. Uvidíme, co z toho mi pata dovolí. První rázovou vlnu mám už za sebou 🙂