CHALLENGE VE FINSKÉ SAUNĚ

KDYŽ SE SOUTĚŽNÍ POVAHA PROJEVÍ NA ÚZEMÍ SOUPEŘE – VE FINSKÉ SAUNĚ PŘI NÁVŠTĚVĚ FINSKA :D…

Ve Finsku mají sauny všude. Finská sauna v šatně, finská sauna v hotelu. Zdarma. Je to tu prostě součást kultury. A dopředu se omlouvám všem znalcům saunování za následující text. Pravděpodobně se v něm vyskytne několik saunovacích chyb 🙂… tak jsem nakonec vybrala saunu na hotelu. Dostala jsem kartičku od vstupu do dámské šatny. Tak asi se tam převléknu a projdu do společné sauny. Sundám věci (i brýle), dám si sprchu, hodím na sebe ručník a jdu do sauny. Ani s šesti diptriemi mi ale neujde, že sauna je čistě dámská a že tam nikdo není s ručníkem. Sedí se tu na jednorázových papírových „podprdelnících“. A dveře do sauny se nedovírají. Mají u země škvíru. Větrání. Záměrně. Přesto je tam vedro ke chcípnutí 😀

Sedím tam a dýchám. Jsem ráda, že aspoň dýchám. A všechny ty paní, co si tam tak sedí každou chvíli crcaj tu vodu z kbelíku doprostřed na ty rozžhavený šutry, ze kterých pak přiletí vzduch horký tak, že se málem ugriluju. Na otázku jedné aktivně crcající dámy: „Is it ok for you?“, nasadím bravurní úsměv a odpovídám: „Yes, no problem!“ Ale paní může být ráda, že jí pak už nepoznám, protože s těmi šesti dioptriemi a těsně před omdlením vůbec nevím, jak vypadá, abych jí to případně mohla jakkoli oplatit. A v tu chvíli, k mé smůle, se ve mě navíc probouzí soutěživý duch. To tak je. A nedá se to zastavit. Potím nevím co, voda už to nebude. Sedím. Aspoň myslím. Paní se zvedá. Obdaruji ji znovu svým úsměvem. Vyhrávám. A je úplně šumák, že vybíhám asi vteřinu a půl za jejím jistě krásným pozadím. Bez brýlí neumím objektivně posoudit ani takto zblízka.. Hlavně nenápadně.
Vlítnu do naprosto ledové sprchy a je to jako krok do ráje. Fajn. Nasadím brýle. Ty se okamžitě zamlží. Malá změna tedy – nevidím VŮBEC nic 🙂 A kde tu jako mají odpočívárnu? Počkám na odmlžení. A hledám. Nemají. Tak se zamotám do osušky a jdu si sednout k bazénu.

Pokračuji druhým a třetím kolem. Ve třetím mi došlo, že jsem přepálila začátek. Pravděpodobně. Díky crcání vody na šutry od všech příchozích se moje doba pobytu uvnitř sauny zkracuje na 4 a půl minuty. Hrubým odhadem. Pocitově. Takže reálně asi míň. Tak si crcnu taky (aby se neřeklo) a odcházím. S hrdě vztyčenou hlavou.

Finská sauna je boží. Vážně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..