MISTROVSTVÍ EVROPY TÝMŮ FINSKO

Na ME do Helsinek jsme odlétaly 25.4. s jediným cílem – udržet se v elitní divizi, kam jsme minulý rok dokázaly postoupit. S Annou Serme, Terezou Svobodovou a Evčou Feřtekovou jsme před sebou měly ale hodně nelehký úkol. Bylo třeba porazit dva týmy z eltitní osmičky v Evropě. Jako kandidáta na tyto dva skalpy jsme si vyhlídly Španělsko a Dánsko.. Průběh byl ale jiný 🙂

Hned první den příletu jsme šly trénovat, protože následující den nás čekal hned ostrý start nejprve proti favorizovanému Holandsku a poté i proti ještě více favorizované Francii.. Ve středu se ale překvapení nekonalo, obě střetnutí jsme prohrály, ale zato jsme se stihly rozehrát na duel se Španělskem.

Ve čtvrtek jsme tak s odhodláním nastoupily proti Španělsku. Oproti loňsku jsme si s Aničkou prohodily soupeřky, kdy proti mě nastoupila loňská jednička týmu Xisela Aranda a proti Aničce Cristina Gomez.. Ani jedné z nás se ale nepodařilo utrhnout vítězství. Tak alespoň Terka zvládla přidat jeden vítězný zápas proti španělské trojce.

Nálada v týmu po této prohře trochu klesla, protože naše šance na udržení se v 1.divizi se tak výrazně zmenšily. Ale večer jsme na pokoji opět nahodily „baterky“ a pozitivní náladu a poté vlétly na Belgii. Tam jsem já musela porazit Tinne Gilis, se kterou jsem hrála asi pětkrát a ani jednou se mi nepodařilo vyhrát. Z toho poslední dva letošní duely skončily 3:0 ve prospěch Tinne. Anička měla proti sobě 29. hráčku světového žebříčku Nele Gilis. Jako první jsem nastoupila já a zápas se začal vyvíjet od začátku zajímavěji, než všechny naše předchozí. Po hodině a čtvrt jsem odcházela z kurtu s výsledkem 3:2 a 14:12 v rozhodujícím setu. I Anička začala svůj zápas velmi slibně, vytvořila si náskok 2:0 na sety. Bohužel, nakonec to nedokázala dotáhnout do vítězného konce. Přesto byl i její výsledek velkým překvapením. Druhý, rozhodující bod, kterým jsme dokázaly neuvěřitelně porazit Belgii, přidala opět Terka.

Na poslední hrací den na nás tak zůstal jediný úkol. Porazit Dánsko 3:0 na zápasy, abychom měly jistotu udržení se. To se podařilo a nakonec, i díky velmi vyrovnaným výsledkům ostatních týmů, se nám podařilo dokonce obsadit naprosto perfektní 5. místo, což bylo nad očekávání a tak jsme slavily, jako bychom vyhrály!

Díky našemu trenérovi Janu Rollovi, který nás vedl, uklidňoval, fandil, koučoval! Díky holkám, že jsme fungovaly jako tým! Díky za super zážitky a atmosféru. Bylo to skvělé!

Tento záznam byl publikován v Squash . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..