Deník: Kubáňová titul obhajovat nebude, limituje ji zdraví a schází i motivace

Pelhřimov – Druhý titul nepřidá. Alespoň ne letos. Mistryně republiky z loňského roku se squashového šampionátu nezúčastní. „Loni jsem si splnila velký cíl. Tak trochu mi schází motivace. Navíc sem přestala jezdit na zahraniční turnaje, takže mi chybí kontakt se špičkou, což je nutný předpoklad k tomu, abych na mistrovství republiky uspěla,“ svěřila Zuzana Kubáňová.

Takhle loni jásala po vyhraném finále pelhřimovská rodačka Zuzana Kubáňová. Letos se ze squashového titulu bude radovat někdo jiný.lupa-plusKliknutím zvětšíte
Takhle loni jásala po vyhraném finále pelhřimovská rodačka Zuzana Kubáňová. Letos se ze squashového titulu bude radovat někdo jiný.Foto: archiv

Rodačka z Pelhřimova v posledním roce bojovala se zdravím, což je další důvod, proč bude v aréně v Galerii Harfa chybět. „Na podzim jsem odehrála jen dva turnaje a ozvaly se bolesti paty. Proto jsem prakticky přestala trénovat, věnovala jsem se indoorsurfingu a parkouru, při kterých mě nic nebolelo,“ vysvětlila.

Kubáňová je nyní jen příležitostnou squashistkou. V českém žebříčku z loňské první příčky sklouzla na šestou, o minulém víkendu hájila barvy klubu Squash Stará Praha v extralize. „Dalo mi to jasnou odpověď. Bez kvalitního tréninku se proti české špičce hrát nedá,“ přiznala.

Na turnaji v Brně nicméně musela i tak čelit tlaku spojenému s neúčastí na republikovém šampionátu. „Dostala jsem celkem kouř. Ale v dobrém. Spíše se moji protihráči divili. Ptali se, zda to opravdu nezkusím,“ vysvětlila Kubáňová. V Harfě si tak bude užívat roli diváka. „Bude to pro mě neznámá role, ale těším se na ni. Vychutnám si hlavně zápasy Evy Feřtekové, které pomáhám s kondiční přípravou,“ informovala.

Titul do Francie?
Právě dlouholetá kamarádka patří do širšího okruhu favoritek. „Pokud budu mluvit o kondiční stránce, tak je připravená dobře. Squashové kvality tam jsou také, už několik let jezdí na turnaje PSA a z vlastní zkušenosti mohu říci, že to dělá hodně. Hovoří pro ni i nasazení do pavouka, bude dvojkou. Má na to, aby získala medaili. bude záležet, jak to zvládne hlavou,“ přeje kamarádce Kubáňová.

Feřteková ale není hlavní favoritkou. Obecně se očekává, že o titul se budou prát čtyřnásobná šampionka Olga Kolářová a Anna Serme, která žije a studuje ve Francii. Druhá jmenovaná, která už dvakrát klopýtla ve finále, má sympatie Kubáňové. „Aničce bych to moc přála. Potěšila mě, že na stránkách asociace se zmínila v tom duchu, že v minulosti byly naše bitvy férové, sportovní a vztahy korektní. Cítila jsem to také tak. Proto by mě těšil její úspěch. Jen nevím, v jaké bude formě. Když jsme spolu naposledy hovořili, tak se zmínila, že hodně času musí věnovat svému studiu,“ nechá se překvapit Kubáňová, která platí za sportovního univerzála. Ve své sbírce má i racketlonové světové tituly.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ostatni_region/kubanova-titul-obhajovat-nebude-limituje-ji-zdravi-a-schazi-i-motivace-20180228.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..