Mistrovství světa v CROSSMINTONU týmů

Dne 6. října proběhlo ve Slovinsku mistrovství světa týmů v CROSSMINTONU. Tento mladý sport se dynamicky rozvíjí po celém světě. V Česku se začal výrazněji objevovat kolem roku 2010, tehdy ještě pod názvem Speedminton. V současné době se již pořádalo 6. mistrovství světa týmů.

Na mistrovství nikdy Česká republika nebrala zlato. V minulém roce po těsné prohře odjíždělo se stříbrem, a proto jsme letos v silné sestavě mířili ještě o kousek výš. Hrálo se celkem 6 zápasů a při rovnosti bodů rozhodovalo sety a body. Krom singlů se hrály i mix debly, které jsme letos zvládli na jedničku.

Hned v prvním duelu se Slovenskem přišlo ale zaváhání a po prvních singlech jsme prohrávali 1:2. Což jsme příliš nečekali. Ale v dalších zápasech jsme se již nenechali zaskočit a zvítězili jsme celkově 4:2. S Francií jsme si poradili hodně jednoznačně 6:0. A následovalo finále se Slovinskem. Právě Slovinsko nás loni porazilo. Proto jsme se těšili na odvetu. Hned po proražení slovinských silných singlů ale bylo rozhodnuto a v mixech už jsme si jen s jistotou došli pro první zlato pro ČR!

Radost byla veliká. Výkony plné energie, emocí a nadšení. Týmová atmosféra skvělá. Doufejme, že Crossminton v těchto položených kolejích půjde i nadále kupředu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..