Racketlon Malta Open

V termínu 12.-14.10. se na malebném ostrově Malta konal mezinárodní racketlonový turnaj. I na tomto turnaji jsme měli zastoupení. Jeli jsme v partičce Milan Kuncíř, Martin Kubů, Tomáš Kubáň, Honza Vitvera a já. Jo a naše drahé polovičky a Nikitka. Celkem jsme si po velkých bojích odvezli 6 medailí a to pěkně vyváženě. 2 bronzové, 2 stříbrné a 2 zlaté.

Bronz jsme brali s Tomíkem v elitních mixech, kdy o bronzovou placku jsme bojovali do posledních míčů a urvali jí o pouhé tři body. O dost podobný výsledek jsme ale také předtím prohráli o postup do finále s budoucími vítězi. Zkrátka hodně vydařené duely. Na druhou stranu – v takto obsazeném turnaji nám na posledním turnaji placka utekla. Takže radost byla velikánská.

Druhý bronz si po krásných zápasech vybojoval a odvezl Tomík v kategorii 40+, když výsledky na bedně byly opravdu jen o fous a do poslední chvíle nebylo jisté, kdo tuto kategorii vyhraje. Chyběl kousek k vysněnému zlatu.

Moje zlato bylo hodně vypocené a vyběhané. Po dlouhé odmlce na mezinárodních turnajích doslova skok rovnýma nohama rovnou do vody 🙂 Finále se vyvíjelo hodně vyrovnaně. Stolní tenis 17:21, badminton 21:16, squash jsem začala špatně a stav byl 4:4, ale nakonec jsem se rozjela a vyhrála ho 21:4 a šla si pro 4 body do tenisu. Tam jsem ale v polovině prohrávala 2:11. Nakonec se vyplatila změna taktiky a ty 2 body jsem utrhla 🙂 Radost proto byla veliká.

Stříbro a zlato se pak rozdávalo v kategorii seniors 40+ doubles. Do téměř českého finále postoupil jak Martin Kubů s Milanem Kuncířem, tak i smíšená dvojice Tomáš Kubáň a Phil Todd.. Tomáš s Philem si nakonec po jistém výkonu došli pro zlato. Martin s Milanem ale nedali nic zadarmo a stříbro si odvezli zaslouženě.

Další stříbro po těsných utkáních i o pouhé 2 body vydřel Milan Kuncíř v kategorii 50+. Ačkoli na finálového soka už nestačil, z druhého místa se hodně radoval…