VLTAVA RUN 2019

Letos jsem si konečně splnila jeden z těch menších, přesto krásných, snů. Zaběhnout si Vltava Run. O tomhle závodu jsem toho už hodně slyšela.. Ale nikdy jsem neměla příležitost jej vyzkoušet. A to i díky squashové sezóně.. Letos konečně ta chvíle přišla.. 🙂

11.5. v brzkých ranních hodinách (5:40!!!) startovala naše první běžkyně na svůj první úsek. Já sama stačila už tuto noc naspat pouhé 2,5h. Zkrátka můj program byl dost napěchovaný a tentokrát to nešlo jinak. Ale hlava byla připravená. Takže jsem se těšila na spoustu zážitků. A ty přišly.

Svůj první úsek jsem měla kolem půl 10 dopoledne a byl 15km. Běželo se mi skvěle a čas jsem držela kolem 5min/km.. Euforie po doběhu byla veliká. Druhý úsek následoval kolem 15h odpoledne a ten byl 8km a víceméně stále do kopce se dvěma prudkými seběhy. V tomto úseku se, bohužel, začalo ozývat moje „běžecké koleno“, se kterým jsem zápasila už pár týdnů předem. V podstatě oba seběhy jsem už seskákala po jedné noze a v cíli druhého úseku téměř nemohla ohnout koleno.

V tu chvíli bylo jasné, že svůj noční úsek, který měl být 11km, buď půjdu pěšky nebo se ho ujme někdo z naší 12ti členné party. Nakonec nastala druhá varianta a ačkoli mě to dost mrzelo, tak se nedalo dělat nic moc jiného. Ríšovi tímto ještě jednou děkuju. Dal si slušně do těla 😀 Je to borec!

Musím ale říct, že obecně celý zážitek je k nezaplacení. Prostor pro spánek během celého víkendového závodu je minimální. Nutnost přejezdů je časově náročná, ale týmový duch nenechá nikoho na holičkách a každý podporuje své parťáky, dokud mu síly stačí. A když nestačí, nahradí ho v podporování jiný parťák. Zkrátka tohle funguje. Spánek nespánek. Únava neúnava. Zdá se, že 35km za víkend není tolik. Ale možnost regenerace malá. Spánek po kouskách vás taky slušně zbourá. Běh uprostřed noci. Jídlo dost nahodile a co je zrovna po ruce. Ale je to BOŽÍ! Rozhodně doporučuju vyzkoušet všem, kdo mají rádi běh a výzvy..

No a těším se v září na HORY BORY! Snad už s doléčeným kolenem 🙂

Tento záznam byl publikován v Závody . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..