Jachtařská sezona zahájena Velikonoční regatou

Ač nebylo nic jisté a ani to moc nadějně nevypadalo, tak jsme nakonec zahájili jachtařskou sezonu krásným a náročnějším závodem v Chorvatsku – již tradiční Velikonoční regatou. A rozhodně to stálo za to! Na start se postavilo 40 lodí a počasí nás vůbec nešetřilo..

Zima. Byla zima, jako blázen. A na start pevní etapy, která bývá z Murteru do Dubrovníku, nějakých 160 námořních mil, nám foukalo ostré jugo v nárazech kolem 35 uzlů. Zvedaly se 2m vlny a celá trasa měla být proti větru. Takže slušný hukot. Ledová voda nám občas šplíchla do tváře, mokří jsme byli během prvních pár desítek minut a čekalo nás zhruba 30 hodin plavby v kuse. Ale co. Posádku jsme měli naprosto boží a ani na chvilku nás nenapadlo, že bychom to měli vzdát.. A tak jsme bojovali. Někteří krom zimy i s mořskou nemocí. Organizátoři se nakonec rozhodli etapu zkrátit a odplulo se tedy asi 90 mil. Unavení, ale šťastní a hrdí na to, že jsme to zvládli, jsme dopluli na 20. místě.

Následně jsme měli dva dny na návrat do Murteru, protože díky počasí první etapu vzdalo nebo nedojelo 10 lodí z celé flotily. Proto měla být druhá etapa odstartována znovu z Murteru a počasí dávalo naději, že by tentorkát mohla být delší a klidnější. Druhá etapa nám nevyšla úplně dle plánů a předpokladů, utrhli jsme výtah genakru a přestaly nám ukazovat přístroje některé údaje. Ale technické problémy jsou vždy a nevyhnou se téměř žádné lodi. S tím se prostě musí počítat.

Celkové 22. místo pro nás bylo naprosto famózní. A nálěžitě jsme to oslavili. Naše znalosti a dovednosti, myslím, přesně odpovídaly konečnému umístění a mnohé jsme se opět naučili a přiučili.

V následujících dnech se ještě pobalíme na SeaWolf cup a pak uvidíme, co nám dalšího padne do oka. A také již tajně doufáme, že se brzy začnou konat závody na domácích vodách na sportovních plachetnicích.. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..