Naše první krůčky v lodní třídě Fireball

Letošní jachtařská sezona je pro nás premiérová v lodní třídě Fireball. Loni jsme vstoupili mezi sportovní jachtaře na domácích vodách zapůjčením si lodě 420, kde jsme otestovali, jestli nás tahle forma závodů na dinghy bude bavit a jestli budeme i dobře fungovat jako tým (rozuměj nezhádáme se po každém vyplutí na vodu).. Naštěstí se ukázalo, že nás to baví OHROMNĚ a navíc dokážeme skvěle týmově komunikovat a jeden druhého podporovat.. Na 420 jsme byli ale příliš těžká posádka, tak jsme se rozhodli sáhnout do kapsy a zafinancovat vlastní loď a přesunout se na lodní třídu Fireball..

Začátky nejsou nikdy jednoduché. Jenže, kdo mě zná, tak ví, že pro mě je hlavně cesta ten cíl. Tudíž naše aktuální umisťování na chvostu závodního pole a počítání těch pár lodí za námi, mě dost baví. Protože každá hodina na vodě, každé opakování jednoho pohybu, který do budoucna musí být úplně automatický, je cesta k lepším výsledkům. A ten čas, který trávíme spolu na vodě, v tréninku nebo bojujíc o holý život, je plná adrenalinu, pohybu, únavy, nedobrovolného koupání, ale také podpory, motivace, hledání cest ke zlepšení.

Jachting mě nadchl. Do jachtingu jsem se zamilovala. Jak do toho námořního, tak do sportovního. Obojí má svá kouzla. Obojímu jsem propadla. Na Fireballu odjíždím ze závodů příjemně unavená, pohybu je na takové lodi dost. Celkem slušná posilovačka a kdo nevěří, přijďte si to někdy vyzkoušet 🙂 Moc se těším na další závody, tréninky a měsíce až roky, kdy se postupnou prací budeme posouvat na lepší pozice v závodech a budeme zvládat i náročné větrné podmínky s daleko větší jistotou..

Těším se na tu společnou cestu.

 

fireball fireball

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..